ČESKÝ KRUMLOV | TRAVEL DIARY


Jedného smutného zimného dňa na konci skúškového sme sa s kamarátkou rozhodli vymeniť sladké ničnerobenie za dvojdňový výlet do Českého Krumlova. Toto mesto určite patrí na zoznam "must visit places" v Českej republike.

Ráno sme, spolu s ďalšími 40-timi šikmookými turistami, nastúpili do žltého autobusu. Ubytované sme boli v hoteli Bellevue, ktorý sa nachádza priamo v centre mesta. Informácia, že nám upgradli izbu, nás náramne potešila. Nadšenie opadlo po vstupe do malej tmavej izby o veľkosti 3x5m. Aj by som vám ukázala nejakú fotku, ale mala som so sebou len 50mm objektív, s ktorým som pri daných rozmeroch izby nebola schopná žiadnu urobiť. Ale keďže sme vždy mali k sebe s k kamarátkou blízko, tak nám trošku stiesnené podmienky nerobili problém. 

Ako správne alkoholičky Slovenky sme si hneď po príchode na izbu otvorili víno. Po 20 minútach sme sa veselým a trochu pokriveným krokom vybrali objavovať krásy mesta. Je veľká šanca, že to bolo tým vínom, ale pripadala som si ako v rozprávke. Romantické uličky, rozkošné malé obchodíky, vôňa trdelníku - čistá depresia pre dve single holky. 

Musím sa priznať, že vždy keď niekam prídem, tak hľadám len jedno - kde sa najem. Ako správny #pastalover moju pozornosť získala Papa's Living Restaurant. Po vstupe som ostala sklamaná. Interiér ma vôbec neočaril. Bez nápadu a atmosféry. Tak som zo zeme pozbierala posledné zbytky nádeje a vložila ich do jedla. Na ich šťastie, to jedlo bolo fakt dobré! Mňam!

Na svete je málo vecí, ktoré stoja za to, aby človek zomrel. A ešte menej, ktoré stoja za to, aby vstal z mŕtvych. Jednou z tých vecí sú však určite hotelové raňajky.

Ostávalo nám asi 5 mrazivých hodín do odchodu autobusu, tak sme sa rozhodli pokračovať v prehliadke mesta. Bez toho vína bolo aj to počasie akési smutnejšie. Prešli sme si vonkajšok hradu (pretože vnútro bolo v tej dobe uzavreté), zohriali sme sa v hradnom múzeu a vyšli na hradnú vežu, odkiaľ sme mali perfektný výhľad na celý Český Krumlov. Keďže vonku pršalo a bola zima ako v ruskom filme, nedalo sa svietiť a museli sme sa po čase niekde ukryť. Mali sme len dve podmienky - aby tam mali víno a bolo to v čo najkratšej dojazdnej vzdialenosti. Voľba padla na hostinec DEPO. Musím povedať, že sme boli veľmi milo prekvapené - za málo peňazí veľa tepla a vína, ktoré nám nosila super obsluha.

Určite sa tam musím ešte vrátiť. V teplejšom ročnom období a ideálne s nejakým budúcim manželom (alebo aspoň budúcim bývalým), pretože je to romantika ako sviňa. ;)

6 komentárov