DECEMBER RANDOM

Veľmi som sa dušovala, že v decembri sa budem blogu venovať naplno, fotiť o-sto-šesť a písať skvelé články o skvelých veciach čo sa dejú v mojom skvelom živote. Ale sorry, do tej zimy vonka ma s foťákom nikto nedostane. A keďže voľno mám len cez víkendy, ktoré som trávila veľmi efektívne (rozumej ako vyspávanie kocoviniek), neostal mi už nazvyš žiadny čas. 

#SELFIES
Viete čo je v dnešnej dobe vrchol sebadôvery? Pridať fotku bez filtra. U mňa to nehrozí. Ja sa nemám problém k svojim komplexom priznať. Dokonca s úsmevom, rúžom a piesňou na perách.
#OOTD
V mnohých veciach som ešte panna. Nebudem to tu rozoberať zatiaľ dopodrobna, len tým chcem povedať, že som nikdy predtým nebola na Štefanskej zábave. Tento rok som sa nechala kamarátom ukecať. Síce sa ani nemusel veľmi snažiť. Samozrejme, ako typická ženská som hneď začala riešiť, čo si oblečiem. Kolegovia mi vraveli, že už aj v teplákoch budem overdressed. Ale ja som sa nedala a hľadala som narýchlo nejaké šaty. Keď som zbadala tieto na miadresses.sk, vedela som, že budú viac než stačiť. Dodanie do 2 dní bola nevyhnutnosť, keďže do Vianoc zostávali 3 dni. Keď som si prečítala popis "jemné riasenie na brušku zakryje prípadné nedokonalosti", moje šunky na bruchu hlasno zatlieskali a už boli šaty v košíku. Rozhodovala som sa však medzi červenými a modrými. Tak sa u nás v práci spustila anketa. Objednať červené alebo modré? Vyhrali modré. Najlepšie to vystihuje komentár kolegu. Citujem: Tie červené hovoria "som štetka a nemusíš ma ani opiť", tie modré hovoria "nie som štetka, ale keď ma opiješ, môžem byť". No vyber si potom.
 1. Do detailov premyslený outfit. Veľká fashion inšpirácia. socks: Adidas // sweater: Bershka
 2. This is what Santa's niece looks like.  leather jacket: Mango // tank top: Zara // skirt: Zara // overknee boots: Steve Madden
 3. Každý má nejaký ten svoj outfit, ktorý je jeho overenou klasikou, v ktorej sa skvele cíti, dobre vypadá (alebo si to aspoň myslí) a využíva ho, keď potrebuje na seba niečo rýchlo hodiť a nemali by to byť práve tepláky. Voilá! Toto je ten môj.  basic t-shirt: Zara // oversized blazer: Zara // jeans: Topshop
shirt: H&M // pants: Zara // shoes: Kitten
Jeden večer mi prišla sms s otázkou, či by som šla robiť anjelika do nemocnice. Vlastne čo trepem. Proste mi bolo oznámené, že idem robiť anjelika do nemocnice. Akože s Mikulášom rozdávať balíčky deťom. Pekná vec, nie? Nešlo to z môjho vrecka, uliala som sa z práce a bola v telke za dobrého človeka. Kedykoľvek znovu. Ten kostým mi však neuverili ani tie choré deti. Ale vidieť moju maličkosť deliť sa o sladkosti s inými bytosťami bol výnimočný okamih.
 1. Očividne svoje nové overknee boots zbožňujem, lebo ich nosím skoro stále. Bude to tým, že sa v nich cítim mega sexy. Bez ohľadu na to, čo mám na sebe.  off-the-shoulder top: Zara
 2. Neviem čo som tam nacvičovala akože. Ale poriadne mi odmrzli vaječníky. Genetický materiál ako som ja by sa aj tak radšej nemal rozmnožovať. 
 3. Ježiš, Mária, Jozef. Tak toto bola #lastfridaynight. Ťažká noc a ešte ťažšie ráno. jumpsuit: Zara // leather jacket: Mango

Túto kabelku mám z Holandska z nejakého no name obchodíku. Ale videla som ju aj v tých predajniach kabeliek a kožených serepetičiek, ktoré sú rozmiestnené kade-tade po centre Prahy. Neviem či a aký majú názov. Viete niekto čo myslím? Vyjadrovanie sa nie je moja silná stránka.
#FOODPORN
 1. Kurací steak s...no, s nejakým pyré. Zemiak + mrkva? Možno. Piešťanský pivovar.
 2. Luxusné italské rizoto podávané v najkvalitnejšom čínskom porceláne. Quick dinner on the way to Prague.
 3. Nielen že to vyzeralo ako hovienka, ale aj sa to smieškovsky volalo - Lula kebab. The PUB.
 4. Keď už vietnamská kuchyňa, tak s tou správnou atmosférou veľkoskladov. Šup-šup do SAPY na Pho alebo Bun cha a.k.a. grilovaný bôčik. Mňa tie šalátiky zjavne moc neberú.
 1. Boli sme v kine na Ferdinanda. Rozprávka o krave keby niekto nemal prehľad o aktuálnom spoločenskom dianí. Teda o býkovi. No proste o chodiacich steakoch. A práve preto sme potom dostali obrovskú chuť na nejaký taký steačík. Vo Vidinej pri Lučenci sme objavili takú útulnú reštauráciu Art Furman. Som si myslela, že Vidiná je len nejaká osada, kam ani autobus nezablúdi. Takže celkom milo prekvapila.
 2. Aký food art v Rimavskej Sobote. Hlavne tá dekoračná mozzarella na kraji taniera ma zabila. Palazzo
 3. Sexy kuracie stehienka z vývarovne. Dala som si na pár dní svoju najobľúbenejšiu diétku - nízkosacharidovú. Odporúčam! Tú diétu, nie tieto stehná. Tie boli celkom hnusné.
 4. Najobľúbenejšia kombinácia - víno, domáce klobásky, rebierka, kolienka a koláčiky. Toto je tá správna vianočná atmosféra.

Čo by to bol December bez vianočných fotiek. Musím sa pochváliť, aký pekný stromček mamina ozdobila. U nás sa vedie nekonečný boj medzi ocinom a zbytkom domácnosti. On chce stále živý stromček - lebo to vraj vonia, padajú z toho tie zelené kokotince a on to nemusí vysávať. My ostatní chceme umelý - lebo je krásne hustý, fotogenický a neni z toho bordel. Tak sme dospeli ku konsenzu a každý rok to striedame. Tento rok bol náš. Potom samozrejme nejaké fotky vianočného stolu a žrádla, čo sme jedli počas sviatkov, musia byť. Čo sme jedli priamo ako štedrú večeru nemám odfotené, lebo som sa bála, že mi ocino rozmláti mobil o stenu ak ho pri stole vytiahnem.
  #RANDOM
Konečne som sa aj ja dostala do toho presláveného mamutieho Centra Chodov. Ty vole, to čo je! Tam je naozaj všetko na jednom mieste. Asi 5 krát za hodinu som sa stratila. Na križovatkách sme sa bežne stretli 2-3 zmätení ľudia točiaci sa okolo vlastnej osy zúfalo hľadajúc nejaký obchod, únikový východ alebo včerajší deň.

Milujem šoférovanie po centre Prahy. Hlavne s navigáciou. "O 200 m zabočte vpravo. Na rázcestí sa držte vľavo. Potom zamierte na severovýchod." Naozaj mi tá krava práve povedala, že sa mám orientovať pomocou svetových strán? Keby som sa vedela orientovať pomocou svetových strán, hviezd, mravcov alebo neviem čoho, myslí si, že by som potrebovala navigáciu? Čo ma čaká nabudúce? Vzdialenosť mi popíše v lakťoch? Naozaj som sa snažila ostať pokojná (viď foto).

Storku o mne, mojom autíčku a stĺpe v podzemnej garáži vám určite ešte napíšem. Zatiaľ vám len ukážem, že aj v Prahe vedia, že vedľa RS-NET14 sa jednoducho neparkuje. Tvrdo vydobitý rešpekt toto. Inak bolo celé parkovisko full.

A na poslednej fotke je moja krásna malá sestrička. Proud of her.
Na Mikuláša som na seba ušila poriadnu búdu. Vymyslela som, že pre všetkých vo firme urobím mikulášske balíčky. Zacvakal ocino ako majiteľ, samozrejme. Urobili sme so segrou okolo 35 identických balíčkov, ale už nikdy viac. Väčšia makačka než sa zdá. Potom sme nahodili sexi dupačky - kurča a pandu, nasadili vianočné klobúčiky a ako správny Mikuláš sme večer obehli všetky pracovné stoly.

Mala som ambície tento rok navštíviť vianočné trhy v Bratislave, Prahe, Viedni a Budapešti. Jediné trhy čo som navštívila boli v Košiciach. Očividne si idem tvrdo za svojimi snami. Cez mŕtvoly. Ale inak uznávam, že boli veľmi pekné. Punč sme si síce nedali, ale langošu sme neodolali. Tú nutellu a džem v ponuke ešte pochopím (to máš ako koblihu), ale tá kukurica na langoši je naozaj len pre fajnšmekrov.
Starká to s darčekom teda vychytala. Omladla som v tom momente minimálne o 15 rokov. Aj story o tom, ako som si šahla na Justina Biebera vám niekedy napíšem. 

Viem, že ma ešte čaká posledný deň mesiaca a roku - Silvester, ale plánovaný program by asi aj tak neprešiel cenzúrou tohoto blogu

Takže vám len poprajem krásneho Silvestra a poriadne sa ožerte. Pamätajte si - čo sa stane v roku 2017, to v tom roku aj ostane. Doprajte si posledný sex tohoto roku a ten nový začnite tým prvým. Ideálne s tou istou osobou, ale nie je to podmienka.

Vaša Vikinka. Cmuq.  Žiadne komentáre