HAPPY NEW YEAR !

Ja viem, ja viem. Trošku meškám s prianím Šťastného Nového roku. Ale o to je to viac zo srdca! Nech máte pred sebou najkrásnejší rok. Myslite na to, že všetko zlé a trápne, čo sa stalo v roku 2017, v tom roku aj ostane. To máte ako s Vegas. Alebo v mojom prípade s Prahou. 3 dni mi trvalo zobudiť sa zo sviatočnej nálady. Tohtoročné Vianoce sa u mňa niesli v znamení "ruka hore" a v nej víno samozrejme. Na moju obhajobu - ani raz to nebolo plánované. Doma som trávila naozaj minimum času, takže o nejakom oddychu v kruhu rodiny hovoriť nemôžem. Ale späť k téme.

OMFG, toto čo bol za rok? Suma sumárum pre mňa asi najťažší rok ever. Spadla som na hubu viac krát (a rýchlejšie) než som stihla vstať. Veľa ľudí sklamalo mňa a ja som, na oplátku, sklamala veľa ďalších ľudí. To je ten nekonečný kolobeh karmy. Zjedla som tony čokolády, vypila hektolitre alkoholu, spoznala veľa popiči ľudí a zažila nezabudnuteľné veci. Občas až nezapamätateľné (lebo si ich nepamätám, logicky). Vďaka všetkému zlému som zistila, kto sú skutoční priatelia a na čom naozaj záleží. Pochopila som, že nemá význam klamať samú seba a všetkých naokolo, že som lepšia ako naozaj som. 

Mám pre vás 3 praktické múdrosti, ktoré ma rok 2017 naučil:

 1. Nepchajte si zvratky do vreciek. Blbo sa to perie.
 2. Nepodceňujte správne dávkovanie space caku v Amsterdame.
 3. Máte len jeden život a ten je len a len váš. Pokiaľ ste sa neupísali diablovi. Alebo nie ste ženatí. Preto ho žite naplno, robte len veci, ktoré vás robia šťastnými a buďte sami sebou. Nech ste akýkoľvek. Nebojte sa, určite sa nájde nejaká dobrá duša, ktorá vás bude mať rada takých, akí ste. Minimálne rodina. Oni musia.

Nemám rada novoročné predsavzatia, pretože ich nikdy, ale že nikdy nedodržím. Cítim však v kostiach, že tento rok bude iný. Som plná energie, odhodlaná a nadržaná na všetko, čo ma v novom roku čaká. To bude asi ešte tým zbytkovým alkoholom. Tu sú moje resolutions, ktoré sa týmto zaväzujem verejne a dobrovoľne splniť:

 • Začnem sa znovu učiť španielčinu. Nie. Zle napísané. Budem sa učiť španielčinu. Lebo keď použijem slovo "začnem", tak vždy LEN začnem. Milujem ten jazyk. Je tak krásne jednoduchý. Žiadne komplikované nelogické časy na štýl Future Perfect Continuous. No načo to kedy komu bolo preboha.
 • Normálne by som si dala predsavzatie, že začnem pravidelne cvičiť. Na to som však našla dobrú fintu - platím si trénera. Keďže zatiaľ niesom bohatá a ani s nikým bohatým nespávam, je mi ľúto tie prachy nechať prepadnúť. Takže mám nové predsavzatie - neprestať si platiť trénera.
 • Písať si denník. Alebo buďme realisti - týždenník. Alebo občasník? Proste si budem zaznamenávať svoj život na papier. Ak raz budem slávna, budú mať aspoň podľa čoho napísať moju biografiu. A následne samozrejme sfilmovať.
 • Obmedziť alkohol a cukor. Ale neľutujte ma. Ak tieto dve vecí obmedzím, stále som vysoko nad odporúčanými dávkami.

A čo vy? Dali ste si nejaké predsavzatie? Alebo ste sa rozhodli prestať klamať samých seba a na predsavzatie ste sa rovno vybodli?

6 komentárov

 1. Ja ani nemám nejaké špecifické predsavzati, ale snažím sa žiť podla bodu 3, ktorý píšeš. Je to pravdivé. Každopádne chcem tento rok viac čítať, zdokonaliť si blog, venovať sa mojmu dieťatu, kým nejdem do práce... a potom sa aj úspešne zaradiť do pracovného kolotoča po 3 rokoch na materskej.
  Štýl ženy

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. tak to máš pekné plány :) určite sa už do práce tešíš :D

   Odstrániť
 2. Super článok :) Páči sa mi tvoj pohľad a zhodnotenie, že čo sa stalo v 2017 ostane v 2017. S takýmto pohľadom sa viem na nový rok pozrieť s väčším optimizmom!

  Btw: Future Perfect Continuous by som mohla použiť práve v takýchto vetách, kedy plánuješ čo budeš robiť v dohľadnej/určitej budúcnosti ;)) (pozn. angličtinárky)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D:D:D ďakujem za gramatické okienko :P ako sa poznám, asi to aj tak v praxi nikdy nepoužijem :P

   Odstrániť
 3. Hezký článek! Já si žádná předsevzetí nedávám. Co se má stát, to se stane :) Nicméně se nám má letos narodit miminko, takže nás čeká nové dobrodružství.
  Meet My Lovely World

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. tak to si myslím, že máte namiesto všetkých predsavzatí :P bude to najkrajšie dobrodružstvo ;)

   Odstrániť