MASH HANA | PRAGUE FOODIE TIP

Moja sestra bola od mládí trošku posadnutá Japonskom. Veď viete - Manga, Hentai, Hello Kitty a tak. Dokonca sa rozhodla ísť študovať aj niečo spojené s tým. A dokonca sa dostala na semester na Erasmus do Tokya. Preto som ju považovala za kompetentnú osobu v oblasti výberu japonskej reštaurácie. Vybrala Mash Hana na Hradčanskej (Praha).

Hneď pri vstupe do reštaurácie som veľmi pozitívne vnímala nasledovné tri skutočnosti:

  • nebolo tam ani jedno voľné miesto (prezieravo sme si urobili rezerváciu)
  • osadenstvo pozostávalo z japonsky vyzerajúcich ľudí 
  • personál s horšou znalosťou češtiny (hmmm, síce to nájdeme v každej vietnamskej večierke)


Najprv sme sa rozhodli sharovať jedno predjedlo Nira Gyoza (náš interný názov je "šmykľavé taštičky"), čo sú bravčové taštičky s cesnakovým pórkom a v kombinácii so sójovou omáčkou to bolo fakt mega dobré. Štítok: #HUNGRYVIKI approved!

Za neoriginálne predjedlo môžeme považovať Miso Shiru, ktoré si objednal sestrin priateľ. Je to polievka zo sójovej pasty miso s tofu a morskými riasami wakame - určite mnohí poznáte.

*you make miso happy*

Musím sa priznať, že ja a japonské jedlo sa moc nekamarátime. Takže som šla na istotu a dala som si Sashimi a kaviár z lososa na sushi ryži. Poznáte ten pocit, keď si objednáte lososa a až potom vám dôjde, že ste vlastne chceli tuniaka? First world problems! Tí z nás, ktorí sú väčší milovníci japonskej kuchyne a rias, si vybrali napríklad Tsukimi Udon (rezance Udon s vajíčkom vo vriacej polievke) alebo Ishiyaki Bibimbap. Ja mám dobrú fantáziu, ale čo sa skrýva pod týmto názvom si fakt nedokážem bez Googlu predstaviť. Tiež oceňujem štýlové servírovanie - aj keď trošku mi pripomína drevené záchodové prkénko.

*udon know how much you mean to me*


Suma sumárum jedná sa o veľmi príjemnú autentickú japonskú reštauráciu s kvalitným jedlom. Ceny síce niesú najnižšie, ale použijem už otrepanú frázu - za kvalitu sa platí.

Pokiaľ hľadáte tento druh kuchyne, tak určite je Mash Hana tá správna voľba.
Dobrú chuť,

Žiadne komentáre