UNIVERSAL STUDIOS ORLANDO | TRAVEL DIARY

Aj vy poznáte miesto, kde máte pocit nekonečného šťastia, kde sa poníky menia na jednorožce a vy veríte v zázraky typu "do leta schudnem" alebo "od ďalšieho semestru budem chodiť na všetky prednášky"? Tak pre mňa je jedným z takých miest práve Universal Studios.

Ubytovanie sme si našli v malom hoteli Orlando Continental Plaza Hotel. Vyzeralo to tam ako v jednom z tých hotelov v amerických kriminálkach, kde vyšetrujú nejakú vraždu. Keďže sme tam mali v pláne len prespávať, rozhodujúcimi boli praktické ukazovatele ako cena a vzdialenosť od parku. Pre 2 osoby na 2 noci bez raňajok a švábov pol hodinku peši od parku za 200$. No nekúp to! 

Cez internet sme si kúpili 3-dňovú vstupenku do oboch parkov Universal Studios a Universal's Island of Adventure, ktorá vychádza približne 250$. Ak by náhodou niekoho napadla hriešna myšlienka, že je to priveľa, tak nech si dá 2 facky a vyhodí si takú blbosť z hlavy. Bola by som ochotná postupne rozpredať orgány celej rodiny, len aby som mohla navštíviť všetky takéto parky po celom svete. Za 70$ sa dá prikúpiť tzv. Express Pass, vďaka ktorému získate superschopnosť predbehnúť normálny rad a dostať sa na vybrané atrakcie rýchlejšie. Určite tam chodťe radšej počas týždňa, mimo obdobia prázdnin, lebo inak je možné, že sa poníky na žiadne jednorožce nezmenia. Trojhodinové čakačky v radoch dokážu celkom kvalitne pokaziť náladu. My sme mali viac šťastia ako rozumu a najdlhšie sme čakali asi 20 minút. Skvelým riešením tejto situácie je práve Express Pass. Tých pár dolárov naviac za to určite stojí.

Nepatrím medzi tých gastroturistov, ktorí si nosia vo vaku rezne medzi chlebmi. Naopak, radšej nasávam atmosféru vychutnávaním si miestnych špecialít. K dispozícii je kopa tématických reštaurácií, stánkov a obchodíkov. Treba však pripraviť svoje peňaženky (a seba) na trochu vyššie ceny. Našťastie park dáva priestor priniesť si vlastné jedlo.

Odporúčam kúpiť si špeciálny pohár za necelých 10$, ktorý si môžete potom zadarmo celý deň dopĺňať. Ako povinnú jazdu by som určite označila Butterbeer. Ja ako oddaný vegetarián som si užívala najviac Smoked Turkey Leg. Okrem presladených donutov a cupcakov je fajn osladiť si život napríklad aj s Florean Frotescue's Ice Cream, ktorú nájdete v Diagon Alley.

Pripravte sa na stovky obchodov plných blbostí, ktoré v tej chvíli budete zúfalo potrebovať. Od slaninovej čokolády, sušených cvrčkov s príchuťami, čarovných prútikov až po vianočné ozdoby. Nakoniec som však úspešne skonsolidovala posledné zbytky zdravého rozumu a zhodnotila, že ďalšie lapače prachu fakt nepotrebujem.

Samozrejme najkvalitnejšie orgazmy som dosiahla v The Wizarding World of Harry Potter. Nad všetkým som slintala, híkala, všetko som ošahávala a chcela kupovať. Bohužiaľ som celé leto pracovala len v reštaurácii a nie ako prostitútka, takže som sa musela s míňaním peňazí značne krotiť. Harry Potter je rozdelený na dve časti - Diagon Alley sa nachádza v Universal Studios a Hogsmeade v Universal's Island of Adventure. Takže ak chcete mať tento zážitok kompletný, musíte si kúpiť vstupy do oboch parkov, medzi ktorými premáva Hogwarts Express. Dobrý obchodný ťah.


Ako veľký fanúšik životných múdrostí Homera Simpsona bola pre mňa ďalším emotívnym zážitkom práve návšteva Springfieldu. Intenzita zážitku bola vo veľkej miere ovplivnená zistením, že konečne vyrábajú donut vo veľkosti ideálnej pre mňa. Svačinka.

Ospravedlňujem sa za fotky, ale pokazil sa nám foťák, takže sme museli fotiť len na naše iPhony (vtedy ešte 5S). Nemôžeme tu hovoriť ani o kvantite a už vôbec nie o kvalite. Nemám proste na výber a budem sa tam musieť ešte raz vrátiť.


Žiadne komentáre