THE WORST THINGS ABOUT HAVING A HOT BOYFRIEND

Občas sa človek zaľúbi do tej najnečakanejšej osoby v ten najnečakanejší čas. Mne sa presne toto stalo celkom nedávno. Vysvetľuje to moju krátku dovolenku na blogu a sociálnych sieťach. Zrazu žijem reálny život v reálnom čase a priestore. Pomerne šok pre mňa. Veď to niektorí možno poznáte. Ale mám dobrú správu - už sa pomaly zotavujem, začínam rozoznávať základné farby, tvary a počujem znovu hlasy vo svojej hlave.

Tých dôvodov, prečo to bolo pre mňa celé také prekvapivé, je hneď niekoľko. Jedným z nich je práve výzor. Je jednoduchšie nájsť si chlapa, ktorého popíšete slovami "Ale aspoň má dobré srdce a zmysel pre humor." Nikdy ma nebrali také tie typy, pri ktorých by som sa bála zjesť čo i len trošku viac cukru (čítaj ako 300 gramová Milka čokoláda) alebo ktorým by som v spánku prikladala prst na mobil, aby som zistila, či ich zase nejaká jeba nebalí. Mňa chlapi vždy rozčuľovali inými blbosťami, nepotrebovala som k tomu naviac pridávať aj takéto problémy.

Ale viete ako to chodí. Karma funguje a srdco si rozkázalo, že chce presne to, čomu som sa dlhé roky pre dobro svojho duševného zdravia oblúkom vyhýbala. Za tú krátku dobu som už prišla na pár nevýhod spojených práve so skutočnosťou, že môj chlap je celkom sexózny.

Ľudia si myslia, že som povrchná a som s ním kvôli jeho výzoru. Občas, keď si dá dole tričko, podozrievam samú seba, že to tak naozaj je. 

On sa zobudí a môže ísť fotiť spodné prádlo pre Calvin Klein. Ja sa zobudím a môžem ísť na casting do filmu Vyháňač diabla. Preto je nutné vstať aspoň o hodinu skôr a tajne si v kúpeľni namaľovať rovnaký podobný ksicht, ako ten, čo si pamätá z večera predtým. Dá to dosť zabrať, pokiaľ váš chlap vstáva ako sliepky - s východom slnka.

Bohužiaľ noci sa skracujú a dni sa predlžujú a ja som zistila, že o tento vzťah stojím aj v ďalších ročných obdobiach. Preto môj strategický plán - vyzliekať sa pred ním len po západe slnka alebo výpadku elektriky - začína mať drobné trhlinky. Takže som dospela k veľmi rozumnému záveru, že sa asi už nikdy poriadne nenajem rezníkov. Najhorších 5 hodín môjho života. Potom som si uvedomila, že šalát nie je riešením. Len chlap, ktorý bude ľúbiť na mne to najhoršie (moje špeky, demenciu, samoľúbosť), si zaslúži tú najlepšiu verziu mňa. Ostala som veľmi sklamaná. Nie je vôbec taký povrchný, ako som dúfala. Asi naozaj budem musieť začať na sebe makať.

Niekedy absolútne prestanem vnímať čo hovorí a len sa naňho pozerám. Potom sa z toho blbo vykecáva, keď očakáva nejakú spätnú väzbu inú ako len priblblý úsmev a zamilovaný pohľad.

Nepatrím k ľuďom, ktorí by sa pri rozdávaní sebavedomia postavili do nesprávneho radu. Ale môj nový priateľ sa nehanbil a postavil sa do toho radu na dupľu aj dva krát. Nie je nič horšie ako keď si je chlap vedomý toho, že dobre vypadá. Myslím pre jeho frajerku. Napriek tomu, že som si plne vedomá svojich nadštandardných kvalít a môj chlap mi zatiaľ nedáva dôvod žiarliť, určitá dávka neistoty tu bude stále. Vždy sa nájde niekto krajší, štíhlejší, lepší v posteli, v kuchyni, na zadnom sedadle. Ale šahne mi naňho nejaká, tak jej ruky oblámem.

To, že s vekom začal strácať zrak a vybral si mňa neznamená, že sa nemusím vysporiadavať so zástupom sexi bývaliek a dievčat, ktoré s ním randili.


Ale aby ste ma neohovorili, že sa len sťažujem, objavila som aj veľké množstvo pozitív.
Zaujímali by vás?


2 komentáre

  1. Určitě si ráda přečtu i pozitiva :) nevím proč, ale u takovýhle článků se vždycky pobavím, máš to suprově napsané :)

    Maris Novotná

    OdpovedaťOdstrániť