HELLO SPRING, I HATE YOU

Včera bol vraj prvý jarný deň. Absolútne som na to zabudla. Bude to možno tým, že mi ráno romanticky jebali do ksichtu snehové vločky. Ja viem, že sa už všetci nevieme dočkať, kedy skončí toto obdobie Mordoru a k moci sa opäť dostanú dobré sily v podobe jari. Po dlhých mesiacoch konečne znovu zazrieme slnečné lúče, zhodíme všetky tie hryzavé svetre a oprášime krabičky od liekov na alergiu. Ale ako správni pesimisti realisti by ste nemali zabúdať, že toto ročné obdobie so sebou prináša aj mnohé strasti.

Chrobáky. Chrobáky everywhere. Sú proste všade. Predovšetkým na miestach výskytu mojej telesnej schránky. Povie mi niekto prosím, kde sa vlastne tie svine celú zimu schovávajú? My Spring Wishlist (už čoskoro na blogu) bude určite obsahovať kabelkové balenie Biolitu.

Obdobie daňových priznaní. Najobľúbenejšia časť roka všetkých daňových poplatníkov, auditorov a účtovníkov.

Počasie si z nás robí pi*u. Jeden deň s nadšením vyčistím všetky zimné topánky a zahrabem ich do najtemnejších zákutí pivnice s najlepším vedomím a svedomím, že zima skončila. A na druhý deň už vyťahujem z garáže lopatu, aby som sa vôbec prehrabala od vchodových dverí k autu. 

Jarné upratovanie. Túto činnosť nechápem. Upratovala som na Vianoce. Načo mám narúšať niečo, čo už takú dobu funguje. Vďaka tej špine na oknách som ušetrila za závesy. Tie vygrcané mačacie chlpy, ktorým prievan postupne našiel miesto v rohu za skrinkou, nikoho nobťažujú A aj tomu vianočnému stromčeku je tam už tých pár mesiacov fajn.

Alergie. Ono to je naozaj pekné, že všetko začne kvitnúť, zelenieť a my blogerky máme konečne dostatočne fotogenické prostredie na naše vysokoprofesionálne fotoshootingy. Ale ako bývalý alergik súcitím so všetkými, pre ktorých to je stále aktuálny problém. Ceny papierových vreckoviek v Tescu rastú, farmaceutické spoločnosti sa radujú a zbytok sveta popri kýchaní, soplení a plakaní nadáva. Čarovné to obdobie.

Späť do formy. Množstvo oblečenia, ktoré ráno vyťahujeme zo skrine, sa znižuje, látky sa stenšujú a faldíky začínajú, tak ako snežienky, vykúkať na zemský povrch. Ak ste sa doteraz (ako ja) vyhovárali, že sa obaľujete tukom, aby vám nebola zima, tak tieto časy pomaly ale isto končia. No more excuses. Je na čase zhodiť vianočné kilá. Už sa ďalej nemôžeme skrývať v tých nemotorných kabátoch a asexuálnych svetroch.

Holenie nôh. Bude to chcieť minimálne 2 hodiny času, aspoň 3 žiletky a jeden upchatý odtok, ale za tie zhodené kilá to fakt stojí.

A na záver s jarou prichádza aj to najdesivejšie z histórie ľudstva. Česká národná obuv. Ponožky v sandáloch. 


Tak čo, ešte vás to nadšenie z prichádzajúcej jari neprešlo? Veď počkajte. Ono to prejde s prvým soplíkom. Alebo nejakou tarantulou.

(btw som nútená recyklovať fotky spred dvoch rokov, keďže tento rok to vonku veľmi kvetinkovo nevyzerá)12 komentárov

 1. O té alergii mi ani nemluv, dlouhé roky jsem měla klid , ale poslední tři roky pořád smrkám a slzím, po práškách se mi chce buď spát nebo nezabírají , tak jsem zvědavá, jak to dám letos ... :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jaro mně nikdy nevadilo, ale když se nad tím tak zamyslím, tak ty výkyvy počasí jsou fakt hrozný. Jednou je teplo, pak zas dva dny zima a pak zas teplo. Pecka.

  Maris Novotná

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Holenie nôh. Ani mi nehovor :D :D :D Inak jar milujem ale s týmto si ma dostala :D

  Klaudia Duranova

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Na to holení nohou se absolutně netěším. A na ty ponožky v sandálech už vůbec ne :D

  www.ftcfblog.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Docela trefné připomínky! :D Ale stejně se na to jaro strašně moc těším a dala bych všechno za to, abych už si mohla číst na balkóně knížky a vyhřívat se pěkně na sluníčku. :)
  Kout světa

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Alergia je u mňa hrozná, hlavne v jari a to počasie, to je hrúza des. :D

  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
 7. V hodně věcech to cítím s tebou, ale popravdě, už aby to tady bylo. Ta zima je hrozná :/ Krááásné fotky!
  Ejnets on the road

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Jaro mám moc ráda, ale zatím co je... to není jaro. Bláto, déšť a sníh. Doufám, že brzy bude pěkně a teplo. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. super článok a s väčšinou vecí sa stotožňujem (napríklad to holenie, ech...) :) každopádne sa už hrozne teším na teplo, slnečné dni a rozkvitnuté parky, už fakt bolo tej zimy dosť :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Perfektný článok Viki, opäť si ma pobavila :). Ja osobne moc jar neobľubujem, som skôr zimný typ :).

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Pobavila jsem se! :D Vážně vtipně napsané! :)

  LifestyleBirdie

  OdpovedaťOdstrániť