DOES PINEAPPLE BELONG ON PIZZA?

V histórii ľudskej existencie existujú len tri veci, ktoré dokážu rozdeliť svet na dva tábory - vojna, Trump a Pizza Hawaii. Ľudia strávili dlhé hodiny diskusiami o tom, či na pizzu toto exotické ovocie patrí alebo nie. Táto téma nerozdeľuje len národy, ale každodenne ničí priateľstvá, vzťahy a rodiny. Gurmáni, taliani, islandský prezident a Gordom Ramsey tvrdo bojujú na strane zákona s touto nekresťanskou kombináciou. Proti nim stoja tí..........ostatní. Nešťastníci, ktorí sú schopní skombinovať napríklad nakladané uhorky s arašidovým maslom. Ale neodsudzujem ich. Určite sú to ľudia s dobrým srdcom.

A ako som na tom ja? Priznám sa, že som silný zástanca antidiskriminačného názoru, že pizza je čisté plátno, na ktoré si môžete dať ingrediencie bez ohľadu na ich farbu, chuť, štátnu príslušnosť alebo štádium rozkladu. Ba dokonca mi celkom šmakuje. Ale ako správny labužník a milovník talianskej kuchyne nemám odvahu si ju sama objednať. Nahlas. A na verejnosti.

Pozrime sa na klady a zápory spojené s konzumáciou tohoto kontroverzného pokrmu.

PROS
Budeme vychádzať z premisy, že ananás je ovocie. Ovocie je zdravé. Preto aj ananás je zdravý. Predstavuje skvelým zdroj vitamínu C, vlákniny a kadejakých iných, pre naše telo dobrých, sračiek. 

Dodáva pizzy šťavnatosť

Objednávka pizze Hawaii vyvoláva v človeku pocit nekonečnej odvahy a rebélie.

Vzhľadom na skutočnosť, že množstvo ľudí otvorene bojuje proti tejto ingrediencii všetkými možnými atómovými zbraňami, je veľká šanca, že väčšina vášho okolia nebude mať ani najmenší záujem kradnúť z vášho taniera. Preto sa o ňu nemusíte deliť.

V ananáse žil SpongeBob.

Jediná pizza, ktorá je tak populárna, že má vlastný fan club.


CONS
S Hawaiiom nemá nič spoločné. Vymysleli ju v Kanade a názov dostala podľa konzervy ananásu použitej pri prvej príprave tejto pizze. Prečo toľko lží? Prečo?

Dodáva pizzy šťavnatosť. Občas až do takej miery, že rozmočí cesto.

Keby v menu neexistovala Pizza Hawaii, určite by sme boli o krok bližšie k svetovému mieru, eliminácii kriminality a násilia páchaného na ženách.

Čerstvý ananás je zdravý a skvelý na chudnutie. Ale na pizzu sa väčšinou používa ten z konzervy, ktorý má viac cukru než vitamínov.

Kreativita pri ďalších kombináciách je značne obmedzená. Neviem si predstaviť napr. ananásovú pizzu s cibuľou. Ale samozrejme proti gustu žiaden dišputát.

Jediná pizza, ktorá je tak populárna, že má vlastných haterov.


Tak čo? Do ktorého tábora patríte vy?
Kľudne sa priznajte. Tu vás odsúdi len pár ľudí.

12 komentárov

 1. Ja asi patrím do skupiny tých, čo ananás na pizzi veľmi nemusia, avšak celkovo nie som jeho fanúšičkou :D :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já ananas na pizze nemám moc v lásce:D. Ale ne až do té míry, že bych jí odmítla sníst:D. Na to mám až moc pizzu ráda:D.
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jsem nikdy neslyšela, že by byl hřích říct nahlas, že chci pizzu Hawaii a ani jsem si nepřišla jako rebel. :-D Ale vzhledem k tomu, že píšeš docela s nadsázkou to asi byla taky nadsázka. :-D A jinak.. Miluju pizzu Hawaii a máš recht v tom, že se o ní nemusím skoro nikdy dělit, ale zas je blbý, že když si chci objednat pizzu ve více lidech, tak musím ustoupit (opět většinou), protože moc lidí tuhle pizzku nemusí . :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Já jsem jednoznačně za ananas :D pizza Hawaii patří už od malička k mým nejoblíbenějším vůbec a hodně mých kamarádů to nemůže pochopit. Mam ráda tuhle slano-sladkou kombinace, přijde mi to takové víc exotické než třeba šunková nebo sýrová :D

  Maris Novotná

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja som osobne za pizzu bez ananasu :D ale whatever kto vie povedat nie na pizzu :D
  Mon
  http://lifebymon.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tak to je super téma na článek, krásně si to shrnula :D Já teda nejsem úplný zastánce téhle pizzy, mám své favority, ale jednou za čas si jí klidně dám :D
  Inspiration by Linda

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Odpadnem, aký nápad na článok :D Ja som ju ako teenagerka jedávala, teraz prichádzam na chuť iným veciam :) a či je tam ananás patrí alebo nepatrí aksik neriešim :D
  Drew's Beauty

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Na pizzu Hawaii nedám dopustit! Rozhodně patřím mezi zastánce ananasu na pizze:-)
  Rozálie R.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Ja sa hlásim za najväčšieho milovníka pizze s ananasom! :D Ten kto tvrdí, že je to hriech to ešte neochutnal! :D Je to mňamka a ja vlastne inú ani nejem...:D sem tam si dám nejakú zmenu, ale nie je to vončo! :D A ak to niekedy zakážu tak si objednám pizzu klasik a z kabelky vytiahnem pripravený ananas! :D
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 10. ja si teda tiež myslím, že na pizzu nech si každý nahádže, čo len chce, veď je to totálne jedno :D osobne nemám veľmi rada miešanie sladkého a slaného, ale zase ananásovú pizzu v pohode zjem :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť