STUBBORNNESS

Zistila som, že žijem s dvomi najtvrdohlavejšími bytosťami na zemi - môj chlap a ja. Vedela som, že to nebude úplne jednoduché, ale že to bude až taký masaker, to som teda vážne netušila. A predovšetkým počas hádok. Každej hádke predchádza nejaká so-vzťahom-a-životom-nezlúčiteľná chyba. Samozrejme zo strany môjho frajera. Napr. že ma neponúkne čokoládou alebo niečo podobne neodpustiteľné. 

Nič ma však nedokáže dostať do takej vývrtky, ako keď musím svojmu spolubývajúcemu vysvetľovať, že dialóg je rozhovor dvoch alebo viacerých osôb a preto by bolo fajn, keby sa zapojil a k téme vyjadril aj on. Viem, že ruja levov na Animal Planet je naozaj pútavá, ale do svojho monológu vkladám minimálne toľko isto nových a zaujímavých informácií ako štáb do toho dokumentu.

Horšie od absolútnej ignorácie je už len, keď si dovolí ísť spať skôr, než je hádka ukončená. Čo býva, podotýkam, omnoho neskôr ako si on myslí. V zúfalej snahe upútať jeho pozornosť a dať mu "výchovnú lekciu", mám vo zvyku uprostred noci dramaticky opúšťať spálňu. Moje diabolské taktiky majú však menšie trhlinky. Napriek tomu, že mi už po pol hodine začne dochádzať, že sa za mnou asi nikto po kolenách s ospravedlním nedoplazí, sa ešte aj po troch hodinách tvrdohlavo klepem na úzkom gauči pod tenkou dekou (pretože ego mi nedovolí ísť si do spálne ani po perinu). Zatiaľ čo on si trucuje v našej úžasnej posteli. Veľmi účinné výchovné metódy, Viktória. Gratulujem. Budeš skvelá matka. Vzdávam to a vraciam sa do postele. Mlčky zaspávam.

Keďže je o mne známe, že sa učím zo svojich chýb, zmenila som taktiku. Dramatický útek zo spálne bol nahradený fyzickou aktivitou (čítaj ako beh z trucu). Celý večer sa schyľovalo k búrke. Napriek výstrahe od iPhonu a SHMÚ veľmi hrdinsky odmietam ponuku frajera, že po mňa príde na aute, lebo prší. Po dvojhodinovom preklínaní samej seba prichádzam domov. Hneď v chodbe zo seba zhadzujem oblečenie. Nie, nemám v pláne sa udobrovať sexom. Len som tak zmoknutá, že keby som mala v sebe tampón, bol by ešte aj ten úplne nasatý vodou. Nikto ma nečaká, nikto ma nevíta. Ľahám si do vyhriatej postele a zaspávam.

V oboch ilustratívnych príkladoch je výsledok rovnaký. Ráno ma budí povedomé tisnutie tela na telo a otázka ako som sa vyspinkala. V tej chvíli mi to dochádza. Nech ste akokoľvek teatrálny, nech máte akýkoľvek vážny dôvod sa hnevať, zbaliť si kufre, rozkopať mu Playstation. Celý ten cirkus nemá význam pokiaľ váš divák celý čas spí a nemá ani tušenie, že ste vôbec z tej zasratej postele v noci odišli alebo si takmer spôsobili zápal pľúc.

V tvrdohlavosti za mnou môj frajer však absolútne nezaostáva. Ba dokonca by som povedala, že  aj keď to tak nevypadá, oproti nemu som len amatérsky zajačik. Koľko krát...no vlastne asi dva krát...som už stála vo dverách s tým, že od neho definitívne odchádzam. A on, gentleman, mi ešte kľúče od auta podal.

Toľko zbytočne prebdených nocí, z trucu odmietnutých čokolád, pobalených a znovu vybalených kufrov. A to len preto, že nám ani jednému tvrdohlavosť nedovolila sklopiť uši ako prvému.
To, že vo vzťahu ustúpite alebo sa ospravedlníte neznamená, že nemáte pravdu. Znamená to, že si váš vzťah vážite viac než svoj ego.

Aj vy sa zvyknete správať ako čisté pi...kravy?
11 komentárov

 1. V začátcích našeho vztahu to bylo také dost divoké, sestěhovali jsme se po týdnu a téměř se neznali , tak jak to mohlo dopadnout :-D Každopádně teď po osmi letech je to mnohem lepší a klidnější, i když sem tam nějaká ta hádka aspoň pročeří vodu :-D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D:D tak to ste vzali hopem..odvážni :P tak si ma celkom utešila, že časom to trošku utíchne :P

   Odstrániť
 2. Ja som spočiatku bola tá, ktorá sa snažila sklopiť uši a udobriť nás oboch, ale momentálne som už trocha tvrdohlavejšia a teatrálnejšia, no aj tak mi to dlho nikdy nevydrží a presne ako píšeš, väčšinou to nemá zmysel :D :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jako bych se vžila úplně do svého vztahu, když jsem tvůj článek četla :D.

  TheBlondieTale

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Moc hezky napsané :D Já to mám úplně stejné, jsem tvrdohlavá a jak jsi to popisovala, tak částečně jsem se v tom viděla. Přítel tvrdohlavý není, ale taky se mnou konverzaci vést nechce, pokud jde o hádky. Takže to naprosto chápu :D
  Inspiration by Linda

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Haha tak toto je dobrá tvrdohlavost. :)) ja som ešte nikdy nestala v dverach že odchádzam, ale zato moj partner už raz do inej izby odisiel a tiez som spala dalej aj ked mna to stvalo :D stalo sa to iba raz.. inak sa velmi nezvykneme takto hašteriť...a tvrdohlavý je v nasom vztahu skor on nez ja..ale aj tak ráno príde udobrovačka so psím pohladom :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. hhh :D ano psí pohľad poznám..ale občas je fajn sa aj takto pohádať :P práve tie udobrovaačky sú niekedy veľmi fajn :)

   Odstrániť
 6. Kedy ako, ja som dost tvrdohlava

  OdpovedaťOdstrániť